Matrix 5 İçin Yeşil Işık Yakıldı

Warner Bros. tarafından Matrix 5 filmi için yapım aşaması sürecine başlandığı ortaya çıktı. Deadline‘ın haberine göre, yönetmenlik görevlerini bu defa efsanenin yaratıcıları Lana Wachowski veya Lilly Wachowski üstlenmeyecek. Wachowski Kardeşlerin yerini ise The Martian’ı senaryoya uyarlayan ve Cabin in the Woods’u yöneten Drew Goddard alacak. düşüyor. Goddard’ın aynı zamanda senaryoyu da yazdığı bilgiler arasında. Goddard’ın Buffy the Vampire Slayer, Angel ve Lost’un bazı bölümlerini de yazdığını not olarak düşelim. Lana Wachowski yönetici yapımcı olarak kadroda yer alacak, dolayısıyla serinin orijinal yaratıcılarından birinden bazı katkılar olacak.

Filmin konusunun ne olacağına dair bir bilgi yok ancak Warner Bros., Goddard’ın şirkete “Matrix dünyasını devam ettirmenin inanılmaz bir yolu olacağına hepimizin inandığı yeni bir fikirle” geldiğini söylüyor. Goddard, orijinal filmlerin kendisine her gün ilham verdiğini ve bu dünyada “hikaye anlatma şansına sahip olduğu için minnettar olduğunu” sözlerine ekledi.

Warner Bros. aynı zamanda hangi oyuncuların geri döneceği konusunda da ihtiyatlı davranıyor. Orijinal üçlemede Keanu Reeves, Carrie Anne-Moss, Laurence Fishburne, Hugo Weaving ve Jada Pinkett Smith yer alıyordu. Bu oyuncuların çoğu, hikayeye dayalı bir istisna dışında karışık eleştiriler alan 2021 yapımı The Matrix Resurrections için geri dönmüştü.

Matrix 5 için henüz bir vizyon tarihi de verilmiş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x