Londra’da Türk restoranının sahibi İlhan Kekec hapse atıldı

Restoranın sahibi İlhan Kekec, sahte beyan ve alacaklılara gönüllü olarak fesih bildiriminde bulunmaması nedeniyle dolandırıcılık suçlamalarını reddetti ancak jüri tarafından suçlu bulundu.

Kekeç, 2020 yılında Londra Forest Gate’teki East Alışveriş Merkezi’nin yemek alanında Derwish Kebap Restoranı’nı açtı.

Ancak yeni girişim, ilk Kovid karantinasından önce yalnızca üç hafta işlem gördü ve bu dönemde açılamadı.

Kekec, yeni işinin cirosunun 125.000 sterlin olduğunu iddia ettikten sonra Mayıs 2020’de 30.000 sterlin (1.3 milyom TL) Geri Dönen Kredi için başvurdu. Ancak 3 hafta açık kalan restoranın cirosu belirtilen gibi değildi.

Kekeç, parayı nakit olarak çekti ve daha sonra İflas Servisi’ne parayı kişisel borçlarını kapatmak için harcadığını itiraf etti.

BORÇLARINI ÖDEMİŞ

Kekeç, restoranı işletmenin artık kendisi için ekonomik açıdan uygun olmadığını iddia ederek Haziran 2020’de şirketi kapatmak için başvuruda bulundu.

Ancak, Companies House’a yaptığı gönüllü cayma başvurusunu alacaklılara bildirme yönündeki yasal görevini yerine getirmedi.

Kekeç, 18 Mart’ta Isleworth Kraliyet Mahkemesi’nde hapis cezasına çarptırıldı ve üç yıl süreyle şirket müdürü olmaktan men edildi.

İNGİLTERE AFFETMEDİ: 7 YIL 4 AY HAPİS

Sahte temsil yoluyla iki dolandırıcılık suçundan her biri iki buçuk yıl ve Şirketler Yasası kapsamındaki suçlardan sırasıyla iki yıl dört ay hapis cezasına çarptırıldı.

İflas Servisi baş müfettişi Julie Barnes şunları söyledi: “İlhan Kekec, salgının ilk haftalarında, asla geri ödemeyi düşünmediği bir Kovid kredisi alma fırsatını gördü.

Onun eylemleri tamamen sahtekârdı ve hiçbir zaman suçlarını üstlenmedi. Artık parmaklıklar ardında davranışlarını düşünme şansına sahip olacak.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x