Kadın girişimine bir örnek daha: Balımlar Home Tekstil

Günümüz Türkiye’sinde girişimci kadınların üretecekleri yeni ekonomik değerler ve fırsatlarla, büyümenin ve kalkınmanın önemli aktörleri olduğuna inanan ve bu vizyonla 2021 yılında Balımlar Home Tekstil’i kuran Çiğdem Hitay kuruluş hikayesini şu şekilde anlatıyor:

‘’Harekette bereket vardır inancıyla, günümüz Türk kadınının üretken düşünceleri ve pozitif farkındalık yaratacak fiillerinin hayata geçirilmesi fikrinin, topluma faydalı biçime dönüşmesi adına kadın girişimci olarak bir adım attım.

Çünkü bireylerin pozitif enerjilerini toplumla paylaştığı ve bütünleştirdiği zaman olumlu şeylerin gerçekleşeceği kanısındayım. Ayrıca kadınların iş gücü piyasasında var olmasının ekonomiye ivme kazandıracağına inanıyorum.’’

Balımlar Home Tekstil’i kurarken Zeytinburnu bölgesini tercih etmesinin nedenlerini Hitay şu şekilde açıklıyor: ‘

’Bu bölgeyi tercih etme sebebim, hem baba yadigarı bir bölgede halkın ev tekstili ihtiyaçlarını karşılamak, hem de tekstil nabzının önemli bir konumunda bulunan bu bölgede özellikle kadınlara emsal teşkil etmek suretiyle kadınların iş potansiyellerini ve kadın dayanışmasını yine kadınlara göstermek.

Bilindiği gibi Anadolu kadınlarının gerek çalışkanlıkları gerekse özverileri tüm dünyaca bilinen özellikleridir. Tabii ki kadının gücü ve dayanışması fiili aklımda sürekli var olan bir olgu idi.

Bu sebeple ‘’İyilik İçin Sanat Derneğİ, Türk Kadınları Kültür Derneği, Mikader gibi sivil toplum örgütlerindeki aktif varlığım hala devam ediyor. Kadınların eğitim ve iş hayatına dâhil olmasının ülkemizin kalkınması ve daha iyi bir geleceğe sahip olması açısından oldukça önemli olduğuna inanıyor ve kadınlarımızın bu yolda fikir üretmelerini, kurdukları hayalleri gerçekleştirmelerini umut ediyorum.’’

NEDEN “BALIMLAR”

Tüm bu vasıfları bir araya getirdiğimiz zaman bir arı misali bal yaparken arının gösterdiği özen, titizlik ve gayretli tutum mağazamızın ismini ‘’Balımlar’’ koymamıza sebep oldu.

Babam Ruşen Eşrefizade’nin ticari ahlakı ve başarısı bu çıktığım yolda kılavuzum oldu ve bu yeni başlangıcımın yine ata elinden geçtiğini düşündüm. Sotheby’s Realty gibi ciddi bir atılım tecrübemin ardından, zaten ticarete olan ilgim ve merakım tüm bu düşüncelerle yan yana geldiğinde artık bir yerinden yeniden harekete geçmeliyim dedim ve ortaya ‘’Balımlar Home Tekstil’’ çıktı.

Yabancılaşmak yerine daha da ‘bizleşmek’ için gerekli isim yine kendi dilimizden bir isim oldu…

Balımlar Home Tekstil, ev tekstiline dair ihtiyaç duyulan birçok ürünü içinde barındıran bir alışveriş konsepti bulunduruyor. Seçkin yerli ürünlerin satışa sunulduğu Balımlar Home Tekstil; ‘’Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti’’ ilkesiyle, 7’den 70’e her yaştan tüketiciye seslenmekte ve onlara farklı bir yaşam tarzı ilkesiyle, Nevresim takımları, pike takımları, yatak örtüleri, havlu, bornoz, banyo setleri, yorgan, yastık, alez, battaniye gibi tüm ürünlerle geniş yelpazesini uygun fiyat ve kalitesiyle hizmet sunuyor.

Ürünlerimizi incelemek için web adresimiz ‘’www.balimlar.com’’ instagram adresimiz ‘’balimlar.home’’u takip edebilir; trendyol, shopsa ve hepsiburada’daki mağazalarımızdan internet alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ÇİĞDEM HİTAY KİMDİR?

Çiğdem Hitay 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi’nden sonra İsviçre American College of Leysin’de devam eden Hitay, Marmara Üniversitesi- İşletme Fakültesi – Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Çiftkurtlar Deri’de profesyonel çalışma yaşamına başladı.

Sothebys Reality’i Türkiye’ye getirerek emlak sektöründe faaliyet gösteren Hitay 2021 yılında Balımlar Home Tekstil’i kurdu. Uzun yıllar golf sporu ile ilgilendi ve bu alanda çeşitli ödüllere layık görüldü.

Marmara Golf Kulübü ve İstanbul Golf Kulübü üyeliklerinin yanı sıra sanata olan ilgisi ve merakı ile çeşitli sanatsal faaliyetlerin içinde hala aktif olarak bulunmaktadır.

İyilik İçin Sanat Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mikader ve Türk Kadınları Kültür Derneği üyesi olan Hitay, bir erkek çocuğu annesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x