Final Fantasy 14 nihayet 21 Mart’ta Xbox Series X/S’e geliyor

PlayStation ve PC oyuncuları 2013’ten bu yana Final Fantasy 14’ün keyfini çıkarıyor, dolayısıyla Xbox’ın piyasaya sürülmesi uzun zaman alıyor.

Xbox açık betası yalnızca yeni Square Enix hesaplarına açık. Ücretsiz denemede mevcut olan her şeye sahip ve ilerleme tam oyuna aktarılacak.

Microsoft, Game Pass Ultimate abonelerine 21 Mart ile 19 Nisan tarihleri arasında oyunun Başlangıç Sürümünü hiçbir ekstra ücret ödemeden alma seçeneğini sunuyor. Bu da ücretsiz deneme sürümüyle aynı içeriğe sahip. Temel oyunu ve ilk iki genişletmeyi (Heavensward ve Stormblood) alacaksınız. Ancak her iki seçeneğin de bazı sınırları var. Ücretsiz deneme süresi 70. seviyeye ulaştığınızda sona erecek ancak süresiz olarak oynamaya devam edebilirsiniz. Diğer sınırlamalar arasında taşıyabileceğiniz oyun içi para miktarının miktarı ve diğer oyuncularla eşya ticareti yapamamanız yer alıyor.

Final Fantasy 14 nihayet 21 Mart’ta Xbox Series X/S’e geliyor

Starter Edition’ı tercih ederek ücretsiz denemenin seviye sınırını ve diğer kısıtlamaları aşabilirsiniz ancak 30 gün sonra oyunun abonelik ücretini ödemeye başlamanız gerekir (satın aldığınız Game Pass Core veya Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine ilave olarak, oyunu Xbox’ta oynamak için ödeme yapmanız gerekecek).

Eorzea’ya ilk kez ayak basmaya hazırlanırken (ya da belki başka bir platformda Final Fantasy 14‘ü oynadıktan sonra baştan başlıyorsanız) bu tuhaflıkları aklınızda bulundurmanızda fayda var. Her durumda, insanları birbirine yakınlaştırma kapasitesi göz önüne alındığında, henüz yapmadıysanız arkadaşlarınız ve ailenizle oyunu incelemeniz faydalı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x